List do Jurka Owsiaka

List do Jurka Owsiaka

List do Jurka Owsiaka wysyłany razem z rozliczeniem.

"Drogi Jurku i Przyjaciele z Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy!

W dniu dzisiejszym przesyłamy Wam nasze rozliczenie 22 Finału WOŚP „ Na ratunek” i tym samym dobiega
nasza praca związana z organizacją tej „letniej zadymy” w środku zimy.
Trochę nam żal, bo ten czas przygotowań trwających u nas a Sztabie od października, to czas pracowity,  ale pełen wzajemnej serdeczności , sympatii , radości płynącej z potrzeby pomagania innym. To ogromna dawka pozytywnej energii.
Pragniemy Cię Jurku gorąco zapewnić i dać wyraz wsparcia, szacunku dla Twojej i całej Fundacji działalności wbrew wściekłym, nieuzasadnionym atakom.
My , tu w Świebodzicach, w małym mieście z niezwykłymi mieszkańcami i jedyną taką młodzieżą pod słońcem głośno potwierdzamy gotowość dalszej pracy na rzecz Fundacji do …. „Końca Świata i jeden dzień dłużej”.
Nikt w napastliwych atakach na Fundację nie miał odwagi zauważyć, że przy okazji organizacji kolejnych Finałów wychowujesz  kolejne pokolenia młodych ludzi, uwrażliwiasz ich na potrzeby innych, a od dwóch lat na samotność i choroby starszych ludzi. Tego nie dokonał  w takiej skali żaden program wychowawczy MEN.
Sama jestem nauczycielką w moim Gimnazjum od 25 lat, Szefem Sztabu po raz 13, a serce Sztabu, to moja szkoła i wspaniali nauczyciele ze wszystkich świebodzickich szkół, przedszkoli, stowarzyszeń. Zgodnym głosem mówimy, że idea wolontariatu WOŚP połączona z radosną atmosferą to lepsze, niż niejedna nudna pogadanka o potrzebie czynienia dobra.
Możesz Jurku być spokojny, siła i moc Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to właśnie młodzież, to widać przecież w czasie Finałów i na Przystanku Woodstock.
Nasi wolontariusze i mieszkańcy liczą na to, że nasze miasto odwiedzisz kiedyś osobiście. Byłoby to dla nas potwierdzeniem, że  jesteśmy w tym wspólnym „dziele” razem.
Zapraszamy do nas w czerwcu, na Dni Świebodzic, bo wtedy właśnie władze miasta i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Świebodzicach pragną specjalnym koncertem podziękować naszym wspaniałym  120  wolontariuszom i wszystkim ludziom wielkiego serca za Piękne Granie 12 stycznia 2014 r."


Z serdecznym pozdrowieniem,  Jurku ! Gramy,bo lubimy!

Sztab WOŚP w Świebodzicach

Szef Sztabu Zofia Marek
Siema!

Dodaj komentarz